Česká veřejnost ocenila výzkum v oblasti farmacie

Vytvořeno: 29. 5. 2012 Poslední aktualizace: 29. 5. 2012

Ministr zdravotnictví Leoš Heger předá dnes, v úterý 29. května 2012, týmu PharmDr. Kateřiny Dvořáčkové, Ph.D., Cenu veřejnosti za nejlepší výsledky a přínos pro české zdravotnictví. Cenu získala za projekt „Mikročásticová léková forma pro terapii nespecifických střevních zánětlivých onemocnění“, který byl realizován na půdě farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

 
Cenu získal tým doktorky Kateřiny Dvořáčkové na základě ankety určené široké veřejnosti, jejíž třetí ročník vyhlásil v prosinci loňského roku ministr zdravotnictví Leoš Heger v rámci slavnostního předání Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj. Veřejnost vybírala z řešitelských týmů navržených na Cenu ministra a měla možnost udělit jednomu z nich právě Cenu veřejnosti jako ocenění za nejlepší výsledky a přínos pro zdravotnictví. Do hlasování se zapojilo celkem 39 633 lidí, což značí výrazně vyšší zájem široké veřejnosti oproti předchozím ročníkům.
 
„Jsem velice rád, že má česká veřejnost zájem o zdravotnický výzkum, a v tak hojném množství se zapojila do hlasování o Cenu veřejnosti za nejlepší výsledky a přínos pro české zdravotnictví. Všechny zúčastněné projekty byly velmi zajímavé a představují pro české zdravotnictví významný přínos,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.
 
Hlavním cílem vítězného projektu byla formulace, vývoj, příprava a hodnocení laboratorní lékové mikroformy k terapii nespecifických střevních zánětlivých onemocnění. V rámci projektu se vyvinula léková forma s obsahem syntetického léčiva 5aminosalicylové kyseliny a přírodního léčiva rutinu s profylaktickými a podpůrně terapeutickými antioxidačními účinky. Na druhém místě se umístil tým Ing. Romana Kotlína, Ph.D. s projektem „Vrozené a získané dysfibrinogenemie a hypofibrinogenemiedocenta“ a třetí místo obsadil tým Ing. Roberta Fialky, MBA s projektem „Optimalizace vytěžování informací z klinických zdravotnických registrů NZIS“.
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail:
 
 
 
 
 
 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?