S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Celorepubliková výzva Parky v pohybu

Vytvořeno: 7. 4. 2016 Poslední aktualizace: 7. 4. 2016

Budování bezpečných a kvalitních městských parků a zelených ploch, které vybízí k pohybu a radosti  se dle současných výzkumů jeví jako kvalitní nástroj k podpoře a propagaci aktivního životního stylu, s potenciálem dlouhodobě ovlivnit přístup a odpovědnost občanů České republiky ke svému zdraví.

Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Katedrou rekreologie FTK UPOL za podpory Ministerstva zdravotnictví  proto vyhlašuje celorepublikovou výzvu Parky v pohybu! Vyzýváme tak města, obce, městské části, sdružení či organizace, aby se aktivně zapojily, vzájemně se inspirovaly a sdílely zkušenosti, dojmy a zážitky z prostředí městských parků, dětských hřišť a zelených ploch.
Celorepubliková výzva Parky v pohybu vzniká při příležitosti Světového dne zdraví  7. 4. 2016, tématem pro rok 2016/17 je onemocnění  zvané  diabetes mellitus, nebo také cukrovka. Právě pohybová aktivita a zdravý životní styl jsou vysoce preventivními faktory tohoto onemocnění. Výzva Parky v pohybu se však netýká jen programů a aktivit zaměřených na prevenci tohoto onemocnění, ale týká se všech aktivit a intervencí v přírodním prostředí, jež zlepšují kondici a podporují zdravé tělo a v něm i zdravého ducha.

Tak s chutí do toho!

Výzva je součástí Projektu podpory zdraví č. 10573 „Významné dny ve zdravotnictví v kontextu podpory zdraví“, podpořeného z Národního programu zdraví Ministerstva zdravotnictví pro rok 2016.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?