S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Agendu hlavní hygieničky ČR povede Svrčinová, zaměří se především na zlepšení komunikace s KHS

Vytvořeno: 19. 3. 2021 Poslední aktualizace: 26. 3. 2021

Ministr zdravotnictví Jan Blatný pověřil Pavlu Svrčinovou vedením agendy hlavní hygieničky ČR. Svrčinová naposledy působila jako ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, zkušenosti má ale také např. s prací pro Evropskou komisi nebo s akademickou činností na univerzitě v Ostravě. Během působení na Ministerstvu zdravotnictví chce Svrčinová především dále vyvíjet systém trasování, zlepšit komunikaci s Krajskými hygienickými stanicemi a především zefektivnit boj s epidemií onemocnění covid-19.

Pavla Svrčinová je nově pověřena funkcí hlavní hygieničky ČR, kterou dosud vykonávala Jarmila Rážová. Na dění souvisejícím s epidemií covid-19 se ale Svrčinová již aktivně podílela např. zaváděním protiepidemických opatření v Moravskoslezském kraji, kde působila na pozici ředitelky krajské hygienické stanice.

„Paní doktorka Svrčinová se z pozice ředitelky KHS na řešení epidemie covid-19 podílí od samého začátku. Během léta pomáhala řešit složitou epidemiologickou situaci, ke které došlo v Moravskoslezském kraji. Mimo to má velké zkušenosti ze zahraničí, které získala během svého působení v Evropské komisi. Jsem přesvědčen, že díky své praxi a odborným znalostem bude pro řešení současné krize přínosem,“ popisuje důvody pro pověření Svrčinové ministr zdravotnictví Jan Blatný

Během působení na pozici pověřené hlavní hygieničky ČR se chce Svrčinová zaměřit především na další vývoj systému trasování, zlepšení kooperace s okolními státy nebo na lepší komunikaci s Krajskými hygienickými stanicemi: „Mým cílem je zlepšit koordinaci a komunikaci s místně příslušnými orgány ochrany veřejného zdraví. Zaměřím se také na trasování, které musí probíhat v co nejkratší době tak, abychom byli schopni podchytit případná ohniska nákazy v populaci. Díky tomu budeme moci epidemii čelit efektivně a brzy budeme schopni navrátit se do normálního života,“ zmiňuje své hlavní cíle Pavla Svrčinová.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Barbora Peterová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?