S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Setkání se zástupci pacientských organizací – novinky v projektu Forum

Vytvořeno: 4. 11. 2016 Poslední aktualizace: 4. 11. 2016

Na čtvrtém setkání zástupců pacientských organizací s odborníky z různých oborů, které se uskutečnilo ve středu 26. října 2016 na půdě Ministerstva zdravotnictví ČR, představila náměstkyně ministra zdravotnictví a iniciátorka těchto setkání Lenka Teska Arnoštová společně se svým týmem novinky v projektu Forum.

Tento projekt s podtitulem „Spolupráce pacientského segmentu a veřejné správy“ si klade za jeden z hlavních cílů změnit postavení pacientských organizací v systému českého zdravotnictví. Nyní je projekt Forum ve fázi příprav a schvalování ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí jako řídícího orgánu Operačního programu Zaměstnanost. I do této přípravné fáze už by se ale pacientské organizace měly zapojit, jelikož je ministerstvo zdravotnictví požádalo o vyplnění dotazníku, jehož výsledky poslouží jako podkladový materiál a tzv. tvrdá data pro další kola schvalovacího procesu.
Více informací najdete níže ve videu ze setkání, ve kterém hovoří náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová, a pracovnice ministerstva zdravotnictví Jana Hlaváčová a Lenka Omelková.