S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Seminář MZ ČR: „Intoxikace metylalkoholem a zdravotní péče v České republice“

Vytvořeno: 23. 1. 2013 Poslední aktualizace: 23. 1. 2013

Ministerstvo zdravotnictví dnes (23. 1. 2013) od 10:00 pořádá ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze seminář na téma „Intoxikace metylalkoholem a zdravotní péče v České republice“ 

Seminář určený pro odbornou veřejnost, tj. lékaře nemocnic, zdravotní personál a pracovníky krajských hygienických stanic, shrnuje výsledky dosavadních kroků, které byly uskutečněny v souvislosti se zvýšeným výskytem závadného alkoholu v ČR.
 
V průběhu tzv. metanolové aféry přišlo o život 39 lidí, Ministerstvo zdravotnictví přijalo mimořádná opatření, mj. zavedením prohibice po dobu 16 dní (12.9.-27.9.2012), dále ve zvýšeném počtu kontrol a bezplatném testování vzorků alkoholu v domácnostech. Policie ČR ustavila speciální postup a tým „METYL“.  
 
Seminář se bude věnovat jak koordinační roli resortu při hromadných otravách a jiných mimořádných událostech, tak i činnosti Policie ČR v průběhu celé kauzy. Lékařští specialisté se zaměří na tuto hromadnou otravu z pohledu toxikologie, epidemiologie, na způsoby léčby a její výsledky i případné následky. Účastníci semináře budou také seznámeni se srovnáním hromadné otravy v ČR s podobnými „epidemiemi“ v zahraničí. Celý program semináře naleznete v příloze.
 

Přílohy