S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Sdělení pro úspěšné žadatele o rezidenční místo

Vytvořeno: 30. 6. 2017 Poslední aktualizace: 8. 11. 2022

U většiny specializačních oborů byla poptávka vyšší než nabídka.  Z tohoto důvodu požaduje odbor ošetřovatelství a nelékařských povolání od poskytovatelů zdravotních služeb, kterým bylo přiděleno rezidenční místo, aby v případě, že nebude účastník specializačního vzdělávání (rezident) vybrán v prvním kole, podali informaci, zda budou vyhlašovat kolo druhé nebo zda se přiděleného rezidenčního místa vzdávají a dají možnost poskytnout rezidenční místo dalším poskytovatelům zdravotní péče, tedy náhradníkům, kteří zůstali „pod čarou“.