S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce na článek serveru Aktuálně.cz „Němeček chce registr duševně nemocných. Naráží na protesty“

Vytvořeno: 2. 6. 2015 Poslední aktualizace: 2. 6. 2015
Server Aktuálně.cz zveřejnil článek redaktorky Veroniky Rodriguez, informace v něm uvedené jsou však zcela nepravdivé. Ministerstvo zdravotnictví ČR ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček nechtějí budovat žádný registr všech duševně nemocných, tato informace je zcela smyšlená! S návrhy řešení problematiky potenciálně nebezpečných (či rizikových) pacientů čeká na doporučení mezirezortní komise, kterou ministr zdravotnictví právě sestavuje.