S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Předsednictví České Republiky Výboru ministrů Rady Evropy

Vytvořeno: 8. 9. 2017 Poslední aktualizace: 8. 9. 2017

19. května 2017 se České republika na půl roku ujala předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy. V této pozici zůstane až do 15. listopadu, kdy bude vystřídána Dánskem. Resort zdravotnictví v rámci předsednictví zaštiťuje dvě konference. První konference s názvem „The place of the Certification Procedure in the global regulatory environment“ proběhne ve dnech 19. – 20. září v Praze. Ve dnech 24. – 25. října poté proběhne ve Štrasburku konference k připomenutí 20. výročí podpisu Úmluvy o lidských právech a biomedicíně, tzv. Oviedské konvence. Více informací ke konferenci zde.

K Oviedské konvenci se váže také druhá primární aktivita resortu zdravotnictví během předsednictví. Konvenci Česká republika ratifikovala roku 2001, dosud však nepřistoupila ke dvěma ze tří dodatkových protokolů – Dodatkovému protokolu o biomedicínském výzkumu a Dodatkovému protokolu o genetickém testování pro zdravotní účely. Ministerstvo zdravotnictví by během českého předsednictví rádo podniklo kroky nutné k zahájení přístupového procesu.