S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Práva pacientů přeložená do znakového jazyka ve formě videí

Vytvořeno: 3. 4. 2017 Poslední aktualizace: 9. 3. 2021

Níže uvedená videa byla vytvořena obecně prospěšnou společností Tichý svět (dříve APPN – Agentura pro neslyšící) s cílem usnadnit neslyšícím pacientům orientaci ve zdravotnickém prostředí, především pak ve zdravotnickém zařízení, a pomoci jim v tomto sektoru k rovnocennému zacházení. Financování tohoto projektu zajistil Jihočeský kraj, který tak dal vzniknout šesti videím ve znakové řeči s tematikou pacientských práv a povinností tak, jak je stanovuje zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, ve znění pozdějších předpisů.

Organizace Tichý svět má již dlouholetou podporu Ministerstva zdravotnictví ČR, jelikož je naším záměrem takovéto iniciativy rozvíjet. V tomto projektu shledáváme obrovský přínos především proto, že pro neslyšící je český jazyk překážkou nejen v mluvené, ale mnohdy i v psané formě – vytvořená videa jsou tak ideální formou podpory.

 

 

Přílohy