S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Poděkování studentům a žákům zdravotnických oborů

Vytvořeno: 11. 5. 2021 Poslední aktualizace: 24. 10. 2022

Vážení studenti a žáci zdravotnických oborů,

 

dovolte mi touto cestou Vám poděkovat za pomoc, kterou jste podle svých možností a schopností poskytli při zvládání boje s novým a mimořádně zákeřným virem SARS‑CoV‑2.

Pandemie se stala zatěžkávací zkouškou nejenom pro zdravotnictví, ale i celou společnost a Vy jste v době, kdy to bylo nejvíce potřeba, podali a někteří z Vás i nadále podáváte pomocnou ruku a velice výrazně přispíváte ke zvládání celé situace, a to i přes to, že máte své studijní povinnosti, které musíte plnit, své jiné aktivity a zájmy. Veškeré tyto činnosti jste dali do pozadí a nabídli svůj čas pomoci ostatním. Pomáhat ostatním není dnes samozřejmostí, a proto si Vaší pomoci vážím o to více.

K Vašemu pracovnímu nasazení, píli a obětavosti se mi dostalo mnoho pozitivních ohlasů. Stali jste se vítanou posilou nejenom zdravotnickým pracovníkům, ale i podporou a pomocí pacientům, seniorům či dalším občanům v nemocnicích, zařízeních sociálních služeb, v odběrových místech či očkovacích centrech. Pro mnohé z Vás bylo prostředí či situace spojené s bojem proti koronaviru nové a nevěděli jste, co Vás čeká, ale i přes to jste se velice rychle stali plnohodnotnými členy zdravotnických týmů a dokázali jste efektivně pomáhat.

Je mi ctí, že máme tak skvělé studenty a žáky zdravotnických oborů a velice se těším až Vás po dokončení studia budu potkávat v praxi. Upřímně a z celého srdce Vám děkuji.

Vyjma toho, že máme skvělé studenty a žáky, se potvrzuje, že i úroveň zdravotnických vzdělavatelů je na velice vysoké úrovni, jelikož studenti a žáci byli připraveni okamžitě pomoci zdravotnictví. Dovolte mi tedy touto cestou poděkovat i všem zdravotnickým vzdělavatelům za jejich výbornou práci.

 

Mgr. Alice Strnadová, MBA

ředitelka odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání

Hlavní sestra ČR