S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Otevřená veřejná konzultace: Posílení spolupráce v boji proti nemocem, kterým lze předcházet očkováním

Vytvořeno: 2. 1. 2018 Poslední aktualizace: 2. 1. 2018

Evropská komise otevřela veřejnou konzultaci na téma „Posílení spolupráce v boji proti nemocem, kterým lze předcházet očkováním“. Konzultace se mohou zúčastnit všichni občané, zástupci veřejné správy, sdružení a dalších organizací zainteresovaných v problematice očkování a zdravotní politice, oblasti veřejného zdraví a zdravotní péče z Evropy i z celého světa.

Shromážděné názory a příspěvky budou využity jako podklad při přípravě návrhu doporučení Rady o posílení spolupráce v boji proti nemocem, kterým lze předcházet očkováním. Uzávěrka pro zasílání příspěvků je 5. března 2018.

Více informací a internetový dotazník v českém jazyce naleznete zde.