Očkovací místa

Vytvořeno: 29. 12. 2023 Poslední aktualizace: 29. 12. 2023

Seznam očkovacích míst s registrací i bez registrace naleznete v Přehledu očkovacích míst.

Očkování se provádí:

  • U praktického/dětského praktického lékaře – kontaktujte lékaře a domluvte si vhodný termín očkování.  V případě, že Váš praktický lékař očkování proti onemocnění covid-19 neprovádí, můžete se obrátit na jakéhokoliv jiného praktického lékaře.
  • Na očkovacím místě bez nutnosti předchozí registrace – očkovací místo navštivte kdykoliv během provozní doby.
  • Na očkovacím místě s registrací – před návštěvou očkovacího místa je nutné provést registraci na registrace.mzcr.cz a poté rezervaci termínu na rezervace.mzcr.cz. Více o registracích níže.

Na očkování si s sebou nezapomeňte vzít průkaz totožnosti očkovaného a doklad o zdravotním pojištění. Pokud jdete jako doprovod nezletilého do 15 let, mějte s sebou také doklad potvrzující, že jste jeho zákonný zástupce (ideálně rodný list).

Registrace a rezervace na očkování:

  1. Registrace na očkování

Pro založení nové registrace navštivte webové stránky registrace.mzcr.cz. K registraci se lze přihlásit prostřednictvím identity občana nebo pomocí telefonního čísla. V případě, že zvolíte přihlášení k registraci pomocí telefonního čísla, obdržíte na zadané telefonní číslo pětimístný PIN1, kterým registraci potvrdíte.

  1. Vyčkání na zvací SMS

Po odeslání žádosti na vytvoření registrace je nutné vyčkat na zvací SMS s výzvou k rezervaci, ve které obdržíte PIN2. Zvací SMS Vám bude zaslána až ve chvíli, kdy má Vámi vybrané očkovací místo volné kapacity.

  1. Rezervace na očkování

Pro vytvoření nové rezervace navštivte webové stránky rezervace.mzcr.cz. K vytvoření rezervace je nutné zadat PIN2, který jste obdrželi ve zvací SMS a číslo pojištěnce. Rezervaci je nutné provést v časovém horizontu 72 hodin od přijetí zvací SMS.

Jak zrušit registraci nebo rezervaci:

Pokud potřebujete zrušit registraci na očkování, například proto, že se chcete registrovat na jiné očkovací místo, navštivte stránku Správa registrace.

Pokud zjistíte, že se ve Vámi zvolený termín nemůžete na očkování dostavit, máte možnost termín rezervace změnit či zrušit prostřednictvím odkazu, který jste obdrželi po rezervaci v potvrzovacím emailu.  

Ke změně/zrušení termínu budete potřebovat Vaše číslo pojištěnce (nebo pro samoplátce číslo dokladu pod kterým jste se registrovali) a kód rezervace, který jste obdrželi ve stejném e-mailu. 

Získání certifikátu o očkování 

Některá očkovací místa Vám mohou certifikát vytisknou přímo na místě, není to však jejich povinnost.

Certifikát si můžete stáhnout:

Potřebujete pomoci?

Podrobný obrázkový manuál, včetně návrhu řešení různých životních situací souvisejících například se změnou registračních údajů, vybraného očkovacího místa, zrušením nebo přesunem termínů očkování apod., naleznete v Návodu pro zájemce o očkování.

V případě potíží kontaktujte Infolinku 1221.