Občan | Pacient

Rychlé odkazy

2017

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o lidských tkáních a buňkách

05.04.2017

Poslanci včera v podvečer schválili novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která například sjednotí pravidla pro ověřování jakosti dovážených tkání a buněk včetně usnadnění jejich sledovatelnosti od dárce k příjemci a naopak.

Celý článek

Náklady na elektronické recepty bude lékařům kompenzovat úhradová vyhláška

02.04.2017

Ministerstvo zdravotnictví vypočítalo průměrné náklady související s provozem elektronických receptů a rozhodlo se v úhradové vyhlášce vyčlenit prostředky, které by lékařům zvýšené náklady kompenzovaly.

Celý článek

Světový den porozumění autismu: JINÍ… Ne horší.

31.03.2017

U příležitosti Světového dne povědomí o autismu (World Autism Awareness Day), který se již tradičně koná 2. dubna, se Ministerstvo zdravotnictví zapojuje do osvětové kampaně „Light it up blue“, u nás „Česko svítí modře“.

Celý článek

Vláda schválila legislativní zakotvení hospiců do českých norem

29.03.2017

Program je prioritně zaměřen právě na podporu hospicové péče a má za cíl vytvoření podmínek pro kvalitní a dostupnou péči o nevyléčitelně nemocné v terminálním stádiu nemoci.

Celý článek

Ministerstvo představilo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích

27.03.2017

„Nemocniční kaplan může být pro některé pacienty stejně důležitý jako například chirurg. Psychický stav pacienta totiž mnohdy výrazně ovlivňuje průběh a úspěšnost samotné léčby,“ vysvětluje náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví hledá cesty k vyřešení problémů s leteckou záchrannou službou

15.03.2017

Ministerstvo zdravotnictví v současné době hledá možnosti, jak vyřešit případné problémy s proplácením letů letecké záchranné služby i mimo tzv. pohotovostní časy tak, aby nebyly porušeny platné smlouvy.

Celý článek

Senát projednal novelu zákona o lidských tkáních a buňkách a novelu transplantačního zákona  

09.03.2017

Cílem návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 296/2008 Sb., o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka, je zajištění transpozice směrnic Komise EU.

Celý článek

Ministři dali zelenou zákonu o univerzitních nemocnicích

08.03.2017

 „O tomto návrhu se debatuje už dlouhá léta, ale dotáhnout a dostat jej na jednání vlády se podařilo až teď," řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík k návrhu zákona o univerzitních nemocnicích, který dnes odsouhlasila Vláda ČR.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

O ministerstvu

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa