S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav

Vytvořeno: 18. 8. 2022 Poslední aktualizace: 18. 8. 2022

V Oblastní nemocnici Mladá Boleslav dobrovolníci ve zdravotnictví fungují od jara roku 2006. Na podzim téhož roku vzniklo Dobrovolnické centrum, které k dnešnímu dni eviduje skoro 80 dobrovolníků. Od této doby ušlo centrum velký kus cesty.

Naším posláním je nejen psychická a fyzická podpora pacientů, ale i zmírňování jejich osamělosti. To vše napomáhá k jejich rychlejší rekonvalescenci. Proto se jim snažíme napomáhat, aby alespoň na chvíli mohli zapomenout na jejich trápení a bolesti. Domníváme se, že si pacienti zaslouží zpříjemnit chvíle, které stráví ve (všemi mnohdy neoblíbeném) nemocničním prostředí.

„Jsme parta prima lidí, kteří po naší nemocnici roznášejí úsměvy, dobrou náladu, pozitivní energii a mají chuť psychicky podporovat pacienty, kde je zapotřebí. A to nejdůležitější – děláme to vše s láskou a empatií.“

 

Staňte se dobrovolníkem – naším parťákem a kolegou. Bližší informace o našich projektech, programech a pořádaných akcích na našich webových stránkách.

 

Kontakt

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice – koordinátorka dobrovolnictví ve zdravotních službách
Zuzana Kaftanová – koordinátorka dobrovolnického centra, e-mail: dobrovolnik@onmb.cz, telefon: 326 743 740, mobil: 731 542 877