S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novoroční poděkování ministra Adama Vojtěcha českým zdravotníkům

Vytvořeno: 1. 1. 2020 Poslední aktualizace: 12. 7. 2020

Milí zdravotníci,

rád bych Vám při příležitosti Nového roku vyjádřil za celé Ministerstvo zdravotnictví velké poděkování za Vaši práci, kterou odvádíte pro nás všechny. Chtěl bych Vám moc poděkovat za to, že nám pomáháte bez ohledu na to, jaký je zrovna den. Dlouhé pracovní směny, noci bez spánku a velmi náročná a zodpovědná práce si zaslouží náš obrovský respekt, obdiv a především vděčnost za to, že Vás máme. Jste to totiž právě Vy, kdo tvoří naše zdravotnictví.

Uvědomuji si, jak moc je Vaše práce náročná a kolik lásky, péče a trpělivosti svým pacientům každý den dáváte. Také vím, že k Vaší práci naprosto nezbytně potřebujete adekvátní zázemí a podmínky. Chtěl bych Vás ujistit, že se i v nadcházejícím roce budu maximálně snažit o to, abychom Vám takové podmínky zajistili a práci Vám co nejvíce ulehčovali.

Dovolte mi Vám popřát do nového roku mnoho zdraví, lásky a spokojenosti. A ještě jednou, moc Vám děkuji.

Váš Adam Vojtěch

 

Štítky: Aktualita