S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Nové metodické materiály v Systému hlášení nežádoucích událostí (SHNU)

Vytvořeno: 5. 10. 2021 Poslední aktualizace: 7. 12. 2021

MZČR informuje o zveřejnění nových metodických materiálů v Systému hlášení nežádoucích událostí (SHNU) v podobě pěti edukačních videí.

Videa jsou tematicky zaměřená na koncepci SHNU, především pak na vyplnění výkazu L (MZ) 3-01 o počtu hlášení nežádoucích událostí pro centrální hodnocení. Edukační videa jsou rozpracována do jednotlivých sekvencí, které mají podrobnější edukativní charakter. Jedná se také o uživatelsky přijatelnější formát metodických pokynů, které názorně a srozumitelně provádí celým procesem odevzdávání dat o počtu hlášení nežádoucích událostí pro centrální hodnocení s dopadem na minimalizaci zadávání chybných údajů a časovou zátěž pro zástupce PZS.

Materiály naleznete na oficiálním webu SHNU