S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Nová česko-tuniská smlouva o sociálním zabezpečení

Vytvořeno: 8. 2. 2018 Poslední aktualizace: 8. 2. 2018

V nejbližší době bude zveřejněna ve Sbírce mezinárodních smluv nová česko-tuniská smlouva o sociálním zabezpečení, která se dotýká účasti v systému zdravotního pojištění a čerpání zdravotních služeb.

Tato smlouva bude nově garantovat řadu práv českým pojištěncům při jejich pobytu na území Tuniska. Významným přínosem smlouvy je např. garance práva na poskytnutí neodkladné péče českým pojištěncům při jejich pobytu na území smluvní strany, a to na účet příslušné české zdravotní pojišťovny. Smlouva samozřejmě zakládá celou řadu dalších práv. Pro celé znění zmíněné smlouvy, jakož i správního ujednání k ní, si dovolujeme odkázat na publikaci ve Sbírce mezinárodních smluv.