S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Nemocnice Jihlava získala Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů

Vytvořeno: 13. 7. 2016 Poslední aktualizace: 13. 7. 2016

 

Nemocnice Jihlava je příspěvkovou organizací zřizovanou Krajem Vysočina. Od roku 2011 je členem Mezinárodní sítě nemocnic podporujícíh zdraví a zdravotní služby (Health Promoting Hospitals & Health Services, HPH), která je iniciovaná Světovou zdravotnickou organizací. V rámci tohoto programu je jedním z hlavních cílů nemocnice zaměřit svou činnost na podporu zdraví, a to jak svých pacientů, tak zaměstnanců a široké veřejnosti a tímto přístupem zvyšovat kvalitu poskytovaných zdravotních služeb.

I to je důvodem, že se Nemocnice Jihlava opakovaně aktivně účastní projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP), který je zaměřen na podporu přirozených porodů v bezpečném prostředí zdravotnického zařízení. Významným oceněním je v rámci této iniciativy získání Certifikátu za šetrnou medikaci při vedení porodů.  Ocenění bylo porodnici uděleno na základě dotazníkového šetření mezi rodičkami za jeden rok zpětně, a to jako první nemocnici v Kraji Vysočina.

Dalším cílem zdejšího pracovistě je dosáhnout Certifikátu Spokojená rodička.

V Jihlavské porodnici probíhá 88,8 % porodů přirozeným způsobem, 91,5 % porodů je vedeno porodní asistentkou. Došlo zde ke snížení počtu porodů ukončených císařským řezem, který může negativně ovlivňovat vznik alergických, autoimunitních a metabolických onemocnění dětí (alergická rýma, astma, obezita, diabetes, celiakie).

 

 

Kompletní Plán podpory zdraví v Nemocnici Jihlava můžete vidět zde.