Stanovení nebezpečného výrobku: sada umělých nehtů LaMeiLa, 3D Nails Beauty, NO: 311

Vytvořeno: 15. 2. 2016 Poslední aktualizace: 15. 2. 2016

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek:

 

LaMeiLa®, 3D Nails Beauty, NO: 311
(sada umělých nehtů)

 

Výrobce/ Dovozce/ Distributor/ Země původu: neuvedeno
Prodejce: Mui Nguyen Thi, nám. Karla IV. 177, 362 21 Nejdek, IČ: 26350866
(prodejna: Večerka, Nádražní 114, 362 21 Nejdek)

 

Popis: Jedná se o sadu průhledných plastových nehtů na ruce s barevným potiskem (v různých barevných a stylových variantách) a lepidla v cca 5 cm dlouhé oranžové tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Nehty jsou společně s lepidlem uzavřeny v plastovém sáčku všitém do jednoduché papírové skládačky s plastovým průhledem. Na světle modré čelní straně skládačky s obrázky květů se nacházejí anglické nápisy identifikující výrobek a jeho kód. Na zadní straně skládačky jsou anglické pokyny k použití a varování.

Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy