S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Stanovení nebezpečného výrobku: Chloé, Eau de Parfum

Vytvořeno: 5. 3. 2018 Poslední aktualizace: 5. 3. 2018

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek:

 

PADĚLEK: parfémovaná voda Chloé, EAU DE PARFUM, NATURAL SPRAY VASORISATEUR  

 

Výrobce/ Země původu/ Dovozce: nezjištěno

Distributor: EDIL DOMUS s.r.o., Nový Dvůr 1498, 686 04 Kunovice, IČO: 26887193, www.parfumpalace.cz  (bylo dodáno z adresy: SPV3 s.r.o., Nová 48, 900 31 Stupava, Slovensko, IČO: 47579021). Firma EDIL DOMUS, s.r.o. je nekontaktovatelná. Byly podány podněty na příslušné úřady, včetně Policie ČR. Obě dvě firmy jsou spojeny s dalšími padělky kosmetických přípravků, o kterých MZ ČR průběžně informuje.

Prodejce: e-shop: www.nova-testers.cz

 

Popis: Mezinárodní nezisková asociace majitelů práv duševního vlastnictví REACT Czech Republic & Slovakia označila výrobek za padělek. Parfémovaná voda nažloutlé barvy ve skleněném, hranatém flakonu s mechanickým rozprašovačem zlaté barvy a pod ním uvázanou mašličkou, s plastovým uzávěrem. Flakon je vložený do papírové skládačky béžové barvy s uvedeným černým textem identifikující výrobek / padělek (Chloé, EAU DE PARFUM, NATURAL SPRAY VASORISATEUR) a údajem o obsahu. Papírová skládačka s flakonem je vložena do papírového přebalu s fotkou ženy a flakonu s texty (Chloé, EAU DE PARFUM, NATURAL SPRAY VASORISATEUR) a údajem o obsahu. Na horní straně přebalu jsou uvedené texty (Chloé, EAU DE PARFUM).

 

Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

 

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy