S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Nabídka mimořádných vzdělávacích akcí v NCO NZO Brno k podpoře akceschopnosti poskytovatelů zdravotních služeb

Vytvořeno: 9. 9. 2021 Poslední aktualizace: 9. 9. 2021

NCO NZO Brno nabízí mimořádné vzdělávací akce k podpoře akceschopnosti poskytovatelů zdravotních služeb, a to Specifika kyslíkové terapie u covid pozitivního pacienta, Odsávání pacienta na UPV a péče o endotracheální/tracheostomickou kanylu, Využití ECMO u covid pozitivního pacienta a pro sanitáře Specifika a zvláštnosti péče o pacienty s vysoce infekčním onemocnění.

Pro zdravotní laboranty ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové Bezpečnostní aspekty při zpracování vzorků covid-19, Možnosti vyšetření SARS COV-2 (stanovení nukleokapsidového proteinu, stanovení protilátek), Preanalytická fáze – odběr biologického materiálu pro diagnostiku SARS COV-2, Způsob vyšetření covid-19 (antigenní, PCR testy).

Vzdělávací akce budou realizovány hybridní formou (prezenční formou přenášenou on-line), nebo v případě zhoršení epidemiologické situace čistě on-line. Účastníkům poskytují teoretický základ, praxe bude realizována přímo u poskytovatelů zdravotních služeb, u kterých zájemci pracují. Současně byla posílena nabídka certifikovaného kurzu Umělá plicní ventilace.