S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Nabídka mimořádných vzdělávacích akcí v NCO NZO Brno k podpoře akceschopnosti poskytovatelů zdravotních služeb

Vytvořeno: 9. 9. 2021 Poslední aktualizace: 9. 9. 2021

NCO NZO Brno nabízí mimořádné vzdělávací akce k podpoře akceschopnosti poskytovatelů zdravotních služeb, a to Specifika kyslíkové terapie u covid pozitivního pacienta, Odsávání pacienta na UPV a péče o endotracheální/tracheostomickou kanylu, Využití ECMO u covid pozitivního pacienta a pro sanitáře Specifika a zvláštnosti péče o pacienty s vysoce infekčním onemocnění.

Pro zdravotní laboranty ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové Bezpečnostní aspekty při zpracování vzorků covid-19, Možnosti vyšetření SARS COV-2 (stanovení nukleokapsidového proteinu, stanovení protilátek), Preanalytická fáze – odběr biologického materiálu pro diagnostiku SARS COV-2, Způsob vyšetření covid-19 (antigenní, PCR testy).

Vzdělávací akce budou realizovány hybridní formou (prezenční formou přenášenou on-line), nebo v případě zhoršení epidemiologické situace čistě on-line. Účastníkům poskytují teoretický základ, praxe bude realizována přímo u poskytovatelů zdravotních služeb, u kterých zájemci pracují. Současně byla posílena nabídka certifikovaného kurzu Umělá plicní ventilace.