S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Mongolská ministryně zdravotnictví navštívila Českou republiku

Vytvořeno: 12. 4. 2018 Poslední aktualizace: 12. 4. 2018

 

Ve dnech 8. – 11. 4. 2018 navštívila Českou republiku mongolská ministryně zdravotnictví, paní Sarangerel Davaajantsan. Paní ministryně vedla početnou mongolskou delegaci na VII. zasedání česko-mongolského smíšeného výboru, který se konal v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro paní ministryni bohatý doprovodný program, během něhož měla možnost seznámit se s kvalitami českého zdravotnictví. Delegaci zaujalo špičkové vybavení našich nemocnic i profesionalita a nadšení českých výrobců zdravotnické techniky.

Během bilaterálních jednání se paní ministryně zajímala o systém fungování českého veřejného zdravotního pojištění a diskutovala o možnostech navázání spolupráce mezi odbornými společnostmi. Ráda by také navázala spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Paní ministryně velmi oceňovala pomoc, kterou Česká republika Mongolsku kontinuálně poskytuje v rámci zahraniční rozvojové spolupráce. Díky českým partnerům se podařilo zlepšit mnohé oblasti ve zdravotnickém sektoru. Vyjádřila přání, aby tomu tak bylo i v budoucnu.