S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Mongolská ministryně zdravotnictví navštívila Českou republiku

Vytvořeno: 12. 4. 2018 Poslední aktualizace: 12. 4. 2018

 

Ve dnech 8. – 11. 4. 2018 navštívila Českou republiku mongolská ministryně zdravotnictví, paní Sarangerel Davaajantsan. Paní ministryně vedla početnou mongolskou delegaci na VII. zasedání česko-mongolského smíšeného výboru, který se konal v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro paní ministryni bohatý doprovodný program, během něhož měla možnost seznámit se s kvalitami českého zdravotnictví. Delegaci zaujalo špičkové vybavení našich nemocnic i profesionalita a nadšení českých výrobců zdravotnické techniky.

Během bilaterálních jednání se paní ministryně zajímala o systém fungování českého veřejného zdravotního pojištění a diskutovala o možnostech navázání spolupráce mezi odbornými společnostmi. Ráda by také navázala spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Paní ministryně velmi oceňovala pomoc, kterou Česká republika Mongolsku kontinuálně poskytuje v rámci zahraniční rozvojové spolupráce. Díky českým partnerům se podařilo zlepšit mnohé oblasti ve zdravotnickém sektoru. Vyjádřila přání, aby tomu tak bylo i v budoucnu.