S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví se zúčastnil 71. zasedání Světového zdravotnického shromáždění

Vytvořeno: 25. 5. 2018 Poslední aktualizace: 25. 5. 2018

 

Světové zdravotnické shromáždění je nejvyšším orgánem Světové zdravotnické organizace (WHO) a schází se pouze jednou ročně. Při příležitosti zasedání vystoupil ministr zdravotnictví, Adam Vojtěch, v plénu s projevem, pro který bylo letos zvoleno jednotné téma – dosahování všeobecného zdravotního pokrytí. Na okraj zasedání podepsal pan ministr spolu s ředitelkou Regionální úřadovny WHO pro Evropu Zsuzsannou Jakab Dvouletou smlouvu o spolupráci na léta 2018 – 2019. Pan ministr také navštívil odborný panel k problematice nepřenosných onemocnění a setkal se s Čechy pracujícími ve WHO. Na programu měl také bilaterální jednání s vysokými představiteli WHO, např. ředitelkou Programu po nepřenosná onemocnění a duševní zdraví, Svetlanou Akselrod, nebo ředitelem divize zdravotnických systémů a veřejného zdraví Evropského regionu WHO, Hansem Klugem.

   

Přílohy