S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zveřejnilo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích

Vytvořeno: 13. 4. 2017 Poslední aktualizace: 13. 7. 2020

 

Symbolicky před Velkým pátkem dnes Ministerstvo zdravotnictví ve svém Věstníku zveřejnilo text metodického pokynu pro duchovní péči v nemocnicích. Ten vymezuje pojmy duchovní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních včetně cílů a zásad této formy péče, ale stejně tak upravuje přístup k nemocničním kaplanům ze strany zdravotnického personálu a řeší i takové záležitosti, jako je mlčenlivost. „Jako dlouholetý ředitel nemocnice si uvědomuji důležitost a nezastupitelnost duchovní péče, zejména pro těžce nemocné pacienty, seniory a jejich rodiny. Jsem rád, že takový metodický pokyn máme konečně v ruce. A co je nejdůležitější, Ministerstvo zdravotnictví na jeho základě zřídí Radu pro duchovní péči, která bude řešit koncepční otázky duchovní péče v lůžkových zařízeních,“ říká ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

 

Přílohy