S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví informuje o žádosti Světové zdravotnické organizace na mobilizaci zdravotnického personálu

Vytvořeno: 15. 1. 2015 Poslední aktualizace: 15. 1. 2015

Ministerstvo zdravotnictví informuje o žádosti Světové zdravotnické organizace

na mobilizaci zdravotnického personálu
 

V návaznosti na stále nepříznivou situaci v boji proti epidemii eboly v západní Africe žádá Světová zdravotnická organizace členské státy o poskytnutí humanitární pomoci.

Zveřejňujeme proto požadavky pro zájemce z řad zdravotníků, připojit se k humanitární pomoci, v ebolou postižených oblastech Západní Afriky. Požadované dovednosti najdete v příloze, této zprávy. Pro zájemce nabízí Velká Británie odbornou pětidenní přípravu pro týmy zdravotníků, kteří budou vysláni do zdravotnických zařízení v Sierra Leone. V případě zájmu kontaktujte emailem kontaktní osobu:  James Quince,  James.Quince@fco.gsi.gov.uk.

Přílohy