S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo intenzivně pracuje na novém systému úhradové regulace zdravotnických prostředků na poukaz

Vytvořeno: 16. 1. 2018 Poslední aktualizace: 16. 1. 2018

Ústavní soud zrušil v červnu loňského roku podstatnou část úhradové regulace zdravotnických prostředků.
Od 1. ledna 2019 tak hrozí kolaps systému úhrad zdravotních pomůcek. „Řešení tohoto akutního problému patří od mého nástupu mezi hlavní priority ministerstva,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Po několika jednáních s dotčeními subjekty – Státním ústavem pro kontrolu léčiv, zdravotními pojišťovnami, odbornými společnostmi, pacientskými organizacemi, profesními komorami, průmyslovými asociacemi a dalšími – se již rýsuje konkrétní podoba paragrafového znění i klíčová příloha zákona obsahující kompletní kategorizaci zdravotnických prostředků hrazených na poukaz. „Podle všeho máme reálnou šanči dohnat vzniklé manko a vše nakonec zachránit,“ dodal ministr.