S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Metodický pokyn pro poskytovatele zdravotních služeb k zavedení třístupňového modelu psychoterapeutické péče do praxe

Vytvořeno: 22. 11. 2022 Poslední aktualizace: 22. 11. 2022

Ministerstvo zdravotnictví se zástupci poradního orgánu ministerstva – Pracovní skupiny k zajištění dostupnosti psychoterapie, psychoterapeutických konzultací a psychosociálních intervencí definovalo v metodickém pokynu, vydaném ve Věstníku MZ č. 13/2022, tzv. třístupňový model psychoterapeutické péče, kterým se vymezují kompetence jednotlivých odborníků pečující o pacienty s duševním onemocněním, resp. činnosti systematické psychoterapie, psychoterapeutických konzultací a psychosociálních intervencí, včetně dalších podmínek pro jejich poskytování (vydefinování kvalifikačních podmínek, vydefinování rámce vzdělání).

Cílem metodického pokynu je usnadnit a zpřehlednit poskytovatelům zdravotních služeb v oblasti péče o duševní zdraví proces zavádění a realizace třístupňového modelu psychoterapeutické péče do praxe.

Přílohy