S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Metodické doporučení pro poskytování psychosociální podpory ve zdravotnictví

Vytvořeno: 3. 9. 2019 Poslední aktualizace: 24. 6. 2020

Dovolujeme si Vás informovat, že Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo za podpory Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof České lékařské společnosti JEP, z.s., Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR, Asociace klinických psychologů ČR a Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů metodické doporučení pro poskytování psychosociální podpory ve zdravotnictví s cílem vytvoření sítě vyškolených poskytovatelů psychosociální podpory napříč resortem zdravotnictví a jejich následného zapojení do praxe.

Ministerstvo zdravotnictví vyzývá k implementaci tohoto metodického doporučení do vnitřních předpisů poskytovatelů lůžkové nebo ambulantní péče a poskytovatelů zdravotnické záchranné služby.

Přílohy