S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Kvalita vody ke koupání ke dni 24. 6. 2022

Vytvořeno: 26. 6. 2022 Poslední aktualizace: 1. 7. 2022

Teplé a slunečné počasí je ideálním předpokladem k trávení volného času na koupalištích ve volné přírodě. Bohužel postupně přibývá lokalit, kde se zhoršuje kvalita vody. K dnešnímu datu byly vydány již dva „zákazy koupání“ (černý symbol) a dvě lokality zůstávají označeny jako nevhodné ke koupání (červený symbol).

Na řadě rekreačních lokalit je zaznamenáno zhoršení kvality vody především z hlediska zvýšeného výskytu sinic. Jedná se například o Máchovo jezero v Libereckém kraji nebo dvě sledované lokality na vodní nádrži Slapy – Živohošť a Županovice ve Středočeském kraji. Tyto lokality jsou označeny oranžovým symbolem, kdy je doporučeno citlivým osobám se po vykoupání osprchovat. Více informací o nebezpečí spojeném se sinicemi a užitečné rady naleznete zde: Sinice a koupání v přírodě, SZÚ (szu.cz).

Přehledné hodnocení kvality koupacích vod je k dispozici na: Koupací vody (koupacivody.cz) a také na internetových stránkách jednotlivých krajských hygienických stanic.


Voda nebezpečná ke koupání, hrozí akutní poškození zdraví.
Zákaz koupání!

   

kraj

název koupaliště

Vysočina

Rybník Ředkovec – výrazně překročeny limitní hodnoty sinic a chlorofylu

Jihočeský

Orlík – veřejné tábořiště Podolsko – výrazně překročeny limitní hodnoty sinic a chlorofylu

 

Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.
   

kraj

název koupaliště

Vysočina

Rybník Kachlička – byl zaznamenán masový výskyt sinic a vysoké hodnoty chlorofylu

Karlovarský

Velký rybník – byl zaznamenán nadměrný výskyt sinic a vysoké hodnoty chlorofylu


V místech ovlivněných havarijními situacemi, přívalovými srážkami nebo povodněmi je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody, zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním a z preventivních důvodů se nedoporučuje v těchto lokalitách koupání.