Kvalita vody ke koupání – informace ke dni 16. 6. 2023

Vytvořeno: 16. 6. 2023 Poslední aktualizace: 23. 6. 2023

vodní nádrž SečS blížícími se prázdninami postupně přibývá teplých a slunečných dnů. Příští týden možná překvapí i tropickými hodnotami přesahujícími hranici 30 °C. Koupání ve volné přírodě tak na mnoha místech poskytne příjemné osvěžení. Bohužel k dnešnímu datu byl vydán první zákaz koupání (černý symbol) a jedna lokalita je stále označena jako nevhodná ke koupání (červený symbol). Přehledné informace najdete na: Koupací vody (koupacivody.cz)

 

Na některých lokalitách byl zjištěn zvýšený výskyt sinic. Tyto lokality jsou označeny oranžovým symbolem, kdy je doporučeno citlivým osobám se po vykoupání osprchovat. Jedná se například o Máchovo jezero v Libereckém kraji nebo rybník Kachlička v Kraji Vysočina. Více informací o sinicích naleznete zde: Sinice a koupání v přírodě.


Voda nebezpečná ke koupání, hrozí akutní poškození zdraví.
Zákaz koupání!

   

kraj

název koupaliště

Královéhradecký

Přírodní koupaliště Trutnov – Dolce park – výrazně překročeny limitní hodnoty ukazatele sinic a chlorofylu-a
provozovatel již ukončil koupací sezónu

 

Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.
   

kraj

název koupaliště

Jihočeský vodní nádrž Orlík – veřejné tábořiště Podolsko – byla překročena hodnota ukazatele sinice a chlorofyl-a


V místech ovlivněných havarijními situacemi, přívalovými srážkami nebo povodněmi je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody, zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním a z preventivních důvodů se nedoporučuje v těchto lokalitách koupání.