S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Kvalita vody ke koupání – informace aktuální k 2. 7. 2021

Vytvořeno: 2. 7. 2021 Poslední aktualizace: 9. 7. 2021

Zákaz koupání zatím vydán nebyl, šest lokalit je k dnešnímu datu označeno jako nevhodné ke koupání. Dále byla na některých hojně navštěvovaných lokalitách zaznamenána již mírně zhoršená kvalita vody, např. Liberecký kraj – Máchovo jezero, kde byl zjištěn zvýšený výskyt sinic, dále hl. m. Praha – koupaliště Hostivař, kde je snížena průhlednost vody a také Moravskoslezský kraj – Těrlická přehrada, Vrbické jezero a VN Brušperk, kde přetrvává upozornění na riziko onemocnění cerkáriovou dermatitidou, z důvodu nadměrného výskytu plžů (zdroj cerkárií) a další. Více informací najdete na www.koupacivody.cz a na webových stránkách jednotlivých KHS.


Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.

 

Kraj

Název koupaliště

Jihočeský

Staňkovský rybník – podle aktuálního rozboru je voda vhodná ke koupání, s ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny je však voda souhrnně hodnocena jako voda ke koupání nevhodná.

 

Rybník Hejtman – nadměrný výskyt sinic

Liberecký

Koupaliště Chrastava – mikrobiologické znečištění

Zlínský

Koupací biotop Prostřední Bečva, plavecká část – mikrobiologické znečištění

Středočeský

Rybník Nový – výskyt původců cerkáriové dermatitidy

Karlovarský Velký rybník – nadměrný výskyt sinic

 

V místech ovlivněných přívalovými srážkami nebo povodněmi je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody, zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním a z preventivních důvodů se nedoporučuje v těchto lokalitách koupání.