S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Konference Trendy praktického vzdělávání ve zdravotnictví

Vytvořeno: 23. 6. 2022 Poslední aktualizace: 24. 10. 2022

Hlavní sestra Alice Strnadová se 7. června aktivně zúčastnila konference při příležitosti 20 let Aesculap Akademie v České republice pod názvem Trendy praktického vzdělávání ve zdravotnictví.

Na úvod konference byly představeny současné trendy vzdělávání zdravotníků v Evropě, ovšem hlavní část byla věnována vzdělávání zdravotníků u nás v České republice.

Hlavní sestra byla hostem panelové diskuze na téma Kam směřuje praktická edukace zdravotníků v České republice z pohledu zdravotnických institucí. Správně připomněla, že je třeba vzdělávat celé týmy, které se podílí na péči o pacienty, a stručně pohovořila o připravovaných novinkách v oblasti činností a celoživotního vzdělávání nelékařů. Na závěr konference byly představeny příklady dobré praxe a účastníci si mohli vyzkoušet různé simulace činností zdravotnických pracovníků ve virtuální realitě.