S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ing. Pavla Seilerová

Vytvořeno: 10. 2. 2021 Poslední aktualizace: 10. 2. 2021

Pavla Seilerová vystudovala ekonomii na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. V roce 2018 zahájila doktorandské studium ve stejném oboru na Fakultě managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Z důvodu pracovního vytížení studium Ph.D. dočasně přerušila.

Ekonomice a podnikovým financím zasvětila svou dosavadní kariéru, kterou započala v Komerční bance, a.s., kde působila na různých pozicích cca 10 let, dále i jako finanční manažerka na Masarykově univerzitě. V roce 2012 se přesunula do oblasti zdravotnictví. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Mezinárodním centru klinického výzkumu postupně zastávala pozice finanční manažerky, vedoucí finančního oddělení a od roku 2016 působila jako finanční ředitelka tohoto centra a následně i ekonomická náměstkyně Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Mezinárodní centrum klinického výzkumu je nedílnou součástí této fakultní nemocnice, zaměřuje se na klinický výzkum v oblasti kardiologie a neurologie.

V průběhu roku 2020 krátce pracovala na vedoucí pozici i ve Fakultní nemocnici Brno. Od listopadu 2020 byla vedoucí kabinetu ministra zdravotnictví. Na konci ledna 2021 se stala náměstkyní ministra zdravotnictví.

V letech 2018–2019 se aktivně podílela na strategickém projektu Alliance for Life (sdružování elitních výzkumných center) i v rámci ostatních partnerských projektů má bohaté zahraniční zkušenosti v oblasti financování vědy a výzkumu.

Pavla Seilerová mluví anglicky, pasivně ovládá němčinu.