S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Informace Ministerstva zdravotnictví k heliportům

Vytvořeno: 26. 5. 2021 Poslední aktualizace: 26. 5. 2021

Hlavním smyslem snahy ministerstva je zajištění maximální bezpečnosti a kvality provozu letecké záchranné služby (LZS) a jejím cílem je vznik celostátní sítě certifikovaných heliportů/známých ploch pro přistání u páteřních zdravotnických zařízení i v terénu. Součástí celého projektu je paralelně probíhající tvorba národního katalogu standardizovaných provozních ploch pro LZS, který bude k dispozici provozovatelům vrtulníků pro LZS, poskytovatelům zdravotnické záchranné služby i všem spolupracujícím součinnostním složkám integrovaného záchranného systému a organizacím podílejícím se na řízení letového provozu v České republice.

Přílohy