S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Hlavní sestra České republiky v Libereckém kraji

Vytvořeno: 27. 5. 2019 Poslední aktualizace: 20. 7. 2020

Ve středu 22. května Mgr. Alice Strnadová, MBA, hlavní sestra ČR, doprovázela pana ministra Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA a paní poslankyni, Mgr. Janu Pastuchovou při návštěvě zdravotnických zařízeních v Libereckém kraji. Program byl zahájen v Nemocnici Jablonce nad Nisou jednáním s vedením nemocnice a města, poté pokračoval návštěvou Dětského centra a ZDVOP Sluníčko v Liberci, dopolední část programu byla zakončena v Krajské nemocnici Liberec na konferenci nelékařů. Odpoledne se uskutečnila návštěva rehabilitačního centra Sarema Liberec, dále prohlídka operačního střediska ZZS Libereckého kraje a jednáním s jejím vedením. Hlavní sestra ČR zakončila návštěvu setkáním a diskusí s hlavními sestrami zdravotnických zařízení kraje.