S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ing. Helena Rögnerová – náměstkyně pro ekonomiku a zdravotní pojištění

Vytvořeno: 3. 10. 2018 Poslední aktualizace: 1. 7. 2021


Ing. Helena Rögnerová
vystudovala ekonomiku a řízení vnitřního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od 90. let se aktivně věnuje studiu managementu se zaměřením na zdravotnický management a přednáší toto téma na různých konferencích. V minulosti působila mj. v plánovacím oddělení Státního ústavu národního zdraví v Praze, kde se podílela na sestavování a sledování rozpočtu a financování celého ústavu, pracovala jako vedoucí cizineckého oddělení Nemocnice s poliklinikou Na Homolce či odpovídala za oceňování zdravotních rizik pojištěnců v První americko-české pojišťovně. V letech 1996–1999 řídila Fakultní nemocnici v Praze – Motole, za což získala ocenění Manažerka roku 1999. V období 2000–2006 byla nezávislou senátorkou, po skončení mandátu pak ředitelkou Rehabilitační kliniky Malvazinky a zároveň jednatelkou holdingu společností se zahraniční majetkovou účastí – Mediterra s.r.o., VAMED CZ s.r.o, členkou představenstva ALMEDA, a.s.

Na Ministerstvu zdravotnictví ČR pracuje od r. 2012 jako ředitelka Odboru dohledu nad zdravotním pojištěním, v krátkém období 10/2013–2/2014 už jednou post náměstkyně pro zdravotní pojištění zastávala. Ke 2. říjnu 2018 byla jmenována náměstkyní ministra zdravotnictví pro ekonomiku a zdravotní pojištění.

Helena Rögnerová hovoří aktivně anglicky, pasivně ovládá němčinu, ruštinu a španělštinu. Není členem žádné politické strany. Je vdaná, má dvě dospělé dcery. Zajímá ji literatura, politika a ekonomika, ráda se věnuje sportu – lyžování, tenisu, turistice a cyklistice.