Fakultní nemocnice Olomouc

Vytvořeno: 6. 2. 2023 Poslední aktualizace: 18. 8. 2023

Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc funguje nepřetržitě od roku 2014 a je přímo zřizováno nemocnicí. Cílem dobrovolnických aktivit je zpříjemnit a zpestřit hospitalizovaným ale i ambulantním pacientům pobyt v nemocnici. Snažíme se jim pomáhat překonat náročné chvíle v nemoci, navodit lepší atmosféru na klinikách a odděleních a celkově tak přispět k efektivnějšímu průběhu léčby.

Naši dobrovolníci docházejí pravidelně za pacienty, hrají s nimi společenské hry, chodí na procházky, předčítají jim z knih, luští křížovky nebo si jen tak povídají. Dobrovolníci pravidelně navštěvují pacienty na jednotlivých odděleních, zapojují je do nejrůznějších aktivit a díky tomu mohou prožít radostné okamžiky a na chvíli zapomenout na svá trápení.  Oblíbená je u pacientů upoutaných na lůžko zejména canisterapie, která probíhá pravidelně na několika odděleních. V oblibě jsou i různá hudební vystoupení, autorská čtení či tvořivé a výtvarné dílny. Dlouholetou tradici má v naši nemocnici například Mikulášská nadílka, kdy potěšíme pacienty na odděleních nejen přítomností anděla, čerta a Mikuláše, ale i drobným dárkem.

Snažíme se také o propagaci a představení dobrovolnického programu veřejnosti.  Našimi dobrovolníky jsou jak studenti či lidé v produktivním věku, tak i senioři, kteří chtějí smysluplně strávit svůj volný čas.

Zaujala Vás možnost stát se dobrovolníkem ve FN Olomouc?
Pak neváhejte kontaktovat naše Dobrovolnické centrum.

Kontakt
Mgr. Marija Aleksićová, telefon: 605 223 611, marija.aleksicova@fnol.cz