Občan | Pacient

Náměstek Filip Vrubel: Ministerstvo nechce vstupovat do války mezi řetězcovými a nezávislými lékárnami 


Letošní rok je po dlouhých letech prvním, kdy je lékárenství v centru dění Ministerstva zdravotnictví. Tuto oblast, a stejně tak i lékovou politiku, má ve své gesci náměstek ministra Filip Vrubel, který poskytl portálu Apatykář obsáhlý rozhovor prostřednictvím tzv. lékárenského podcastu.   
 

V první části podcastu hovořil náměstek ministra zejména o průběhu dohodovacího řízení k úhradám péče pro rok 2019 - 1. díl podcastu je k dispozici k přehrání zde.

Druhý podcast je zaměřen na možné změny v odměňování lékáren a podporu venkovských lékáren - 2. díl podcastu je k dispozici k přehrání zde.

V další části hovořil Filip Vrubel zejména o připravovaných změnách v elektronické preskripci a o lékovém záznamu - 3. díl podcastu je k dispozici k přehrání zde.

Čtvrtá část rozhovoru je věnována legislativním změnám v oblasti reexportu léčiv a cenové soutěži zdravotních pojišťoven - 4. díl podcastu je k dispozici k přehrání zde.

A konečně v pátém, závěrečném podcastu hovoří náměstek Vrubel o možnostech zásilkového obchodu s Rx léčivy a regulaci sítě lékáren - 5. díl podcastu je k dispozici k přehrání zde.

 

Nástroje stránky

Informace o stránce

Publikováno: 06.08.2018

Poslední úprava: 06.08.2018, 16:02