S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Den zdraví se STOBem proběhne letos online

Vytvořeno: 6. 11. 2020 Poslední aktualizace: 6. 11. 2020

V pořadí již čtyřiadvacátý ročník této tradiční akce proběhne v sobotu 7. listopadu, letos vzhledem k pandemii covid-19 on-line formou. Záštitu nad akcí převzali náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Připraven je den plný pohybu, přednášek, workshopů a rozhovorů. Aktuálnímu tématu koronaviru v souvislosti s obezitou se bude věnovat MUDr. Petr Sucharda, o problematice kouření pohovoří MUDr. Eva Králíková. Kvalitě a správnému výběru potravin se bude věnovat prof. Jana Dostálová a vystoupí i celá řada dalších odborníků. Živé vysílání bude probíhat přímo na stránce Dne zdraví se STOBem a není třeba se dopředu registrovat.

Během dne si můžete také zdarma vyzkoušet hned několik pohybových lekcí (fitbalet, aerobic, hormonální jógu, salsu a další). 

Čekají vás také zajímavé workshopy a přednášky vedené zkušenými lektorkami. Vyzkoušejte si všímavé jedení (neboli mindful eating), zjistěte, jak se zorientovat v neustále se měnící nabídce zdravých potravin, nebo se mrkněte pod pokličku nejčastějším výživovým mýtům.

Kapacita pohybových lekcí a workshopů je nicméně omezená a zde je naopak třeba se dopředu přihlásit.

Veškeré informace k programu najdete na stránce Dne zdraví se STOBem.