S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

634/2021 1) poskytnutí klinické (validační) studie (případně studií), kterou výrobce „Sejoy“ (resp. příslušný dovozce či distributor) splnil požadavky pro udělení výjimky pro antigenní test „SARS-CoV-2 Antigen Rapid test Cassette“. Jedná se o test, který byl nakoupen Správou státních hmotných rezerv (SSHR) pro testování ve školách. Pokud existují pro tento test i jiné validační studie než studie od výrobce, prosím také o jejich poskytnutí povinně účastní školní docházky. 2) Dále prosím o informaci, jakým způsobem byl vytvořen seznam poptávaných testů v rámci poslední veřejné zakázky na testy do škol. Proč byl na seznam zahrnut test „Sejoy“, který není na seznamu testů doporučovaných Evropskou komisí [1] a nejsou pro něj dostupné žádné nezávislé studie, zatímco jiné testy z tohoto seznamu dostupné v ČR na seznamu poptávaných testů chyběly? 3) Prosím o poskytnutí informace o procentu pozitivních testů pro jednotlivé značky testů centrálně nakoupené do škol, patrně se jedná o Lepu, Singclean, Sejoy. Prosím o uvedení podstatných podrobností za danou značku: celkový počet provedených testů, období a oblasti ČR, kde se test používal, pokud se nepoužíval celostátně.

Vytvořeno: 15. 9. 2021 Poslední aktualizace: 15. 9. 2021

Přílohy

Typ souboru: pdf
634-a.pdf (449,72 KB)