S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

25. Mezinárodní konference HPH 2017

Vytvořeno: 26. 5. 2017 Poslední aktualizace: 26. 5. 2017

 

Ve dnech 12. – 14. dubna 2017 se Česká republika aktivně prezentovala v rakouské Vídni, kde se konal 25. ročník mezinárodní konference k programu Health Promoting Hospitals & Health Services (HPH).

Souhrnně se za Českou republiku účastnilo 18 zástupců z 9 českých nemocnic, které jsou členy Národní sítě HPH v ČR, dále 2 zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, z nichž Mgr. Kalvachová je současně národním koordinátorem programu v ČR, a MUDr. Alena Šteflová Ph.D., MPH, ředitelka Kanceláře WHO v ČR.

Prezentováno bylo celkem 10 posterů a dvě ústní prezentace zástupců Všeobecné fakultní nemocnice Praha, MUDr. Lenky Štěpánkové, Ph.D., a prof. MUDr. Aleše Roztočila, CSc. z Nemocnice Jihlava. Ústní prezentace byly zařazeny dle svého tematického zaměření. Posterové příspěvky české delegace byly vzhledem ke své rozsáhlosti zařazeny do specifické sekce pod názvem Zdraví podporující zdravotní péče v České republice.

Významným úspěchem ČR bylo ocenění posteru Ministerstva zdravotnictví s názvem Efficiency of system of hospital care in the Czech Republic through volunteer care (Efektivita systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím dobrovolnické činnosti), který získal cenu vědeckého výboru HPH.

Všechny přihlášené posterové prezentace za ČR neleznete zde.

 

Přílohy