Občan | Pacient

Rychlé odkazy

Novinky

Ministerstvo zdravotnictví připomíná Světový den Parkinsonovy nemoci. Její léčba slaví již 20 let

10.04.2018

U příležitostí výročí narození anglického chirurga Jamese Parkinsona, který poprvé popsal chorobu, jež nyní nese jeho jméno, si svět každého 11. dubna připomíná Den Parkinsonovy nemoci.

Celý článek

Bezpečnost pacientů je pro ministerstvo prioritou, o projektu Ukrajina s komorami jedná

09.04.2018

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na článek Veroniky Rodriguez „Stop zdravotníkům z Ukrajiny. Čeští lékaři se postavili proti náboru z Východu“ v dnešním vydání Deníku, který obsahuje závažné nepřesnosti o přístupu MZ v rámci projektu Ukrajina

Celý článek

Starejme se o své zdraví, nic cennějšího nemáme! Světový den zdraví 2018: Zdraví pro všechny

06.04.2018

Světový den zdraví, vyhlašovaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO) každoročně na 7. dubna, se letošní rok věnuje myšlence všeobecného zdravotního pokrytí.

Celý článek

Roadshow ministerstva zdravotnictví k eReceptu zavítala do Zlína

05.04.2018

Ve středu 4. dubna se konal další odborný seminář pro lékaře a lékárníky v rámci roadshow Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv po regionech k eReceptu, a to tentokrát ve Zlíně.

Celý článek

Ministr Vojtěch zhodnotil 100 dnů v úřadu

03.04.2018

„Pokud něco na začátku slibujeme, je správné skládat účty. Proto jsem se rozhodl zhodnotit svou práci za poslední tři měsíce,“ uvedl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na úvod bilanční tiskové konference.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví se rozsvítí modře

29.03.2018

U příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se již tradičně koná 2. dubna, se Ministerstvo zdravotnictví připojilo do celorepublikové osvětové kampaně „Česko svítí modře“.

Celý článek

Epidemie chřipky na území ČR odezněla

29.03.2018

Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem ukazují, že počet pacientů s chřipkou i nadále klesá a plošná epidemie v ČR již odezněla

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou regulaci poukazových zdravotnických prostředků

27.03.2018

Návrh novely zákona o veřejném zdravotním pojištění přináší nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků na poukaz. Nové znění Ústavním soudem vloni zrušené části zákona by se tak k projednání ve vládě mělo dostat v červnu tohoto roku.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch Ministr zdravotnictví ČR

Anketa