Občan | Pacient

2020

Od pondělí se obnoví farmářské trhy, řemesla, vysokoškolské zkoušky i malé svatby

17.04.2020

Od pondělí 20. dubna začíná první vlna uvolňování opatření, plán na postupné uvolňování opatření v České republice v souvislosti s koronavirem má pět etap.

Celý článek

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví k varování NÚKIB

16.04.2020

V návaznosti na vydání varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost o hrozbě kybernetických útoků na nemocnice a jiné významné cíle ČR přijalo Ministerstvo zdravotnictví řadu opatření.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví opět povolí přítomnost druhého rodiče u porodu

15.04.2020

Za přesně specifikovaných a vymezených podmínek je znovu možná přítomnost druhého rodiče nebo jiných členů domácnosti u porodu. Opatření nabývá účinnosti 16. dubna 2020 od 0:00 hodin.

Celý článek

Pro ukončení karantény provedou praktičtí lékaři vyšetření na přítomnost protilátek

15.04.2020

Praktičtí lékaři budou ukončovat osobám s nařízenou karanténou její trvání až po provedení vyšetření na přítomnost protilátek s negativním výsledkem. Do praxe to zavádí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které nabývá účinnosti 22. dubna 2020.

Celý článek

Podíl pozitivních případů COVID-19 z celkového počtu testů nadále klesá, k tlaku na akutní lůžkovou péči nedochází

15.04.2020

O tom, zda se plán uvolňování opatření dodrží a zda se v následujících měsících vrátíme v České republice do běžného režimu, rozhodne zodpovědnost každého z nás.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo vznik nového magazínu ČT „Linka 1212“

15.04.2020

Smyslem pořadu je nabídnout občanům psychickou podporu i praktická doporučení v období nouzového stavu a nařízené karantény.

Celý článek

Pracovníci sociálních služeb, kteří se dostali do kontaktu s nakaženým, mohou v práci pokračovat za dodržení přísných podmínek

14.04.2020

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou osoby pracující v sociálních zařízeních povinni bezodkladně informovat svého zaměstnavatele o přímém kontaktu s osobou, u které bylo potvrzeno onemocnění COVID-19.

Celý článek

Výzva Ministerstva zdravotnictví k postupnému restartu zdravotní péče

14.04.2020

S ohledem na dostatečné kapacity a dobrou připravenost systému na případný nárůst nakažených vyzývá ministerstvo poskytovatele zdravotní péče, aby aktivovali zdravotní služby pro ostatní pacienty.

Celý článek

Vláda projednala návrh postupného uvolňování mimořádných opatření

14.04.2020

Od pondělí 20. dubna budou moci opět začít fungovat řemeslníci, farmářské trhy, budou se moci konat malé svatby či individuální konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách.

Celý článek

Doporučení Ministerstva zdravotnictví k velikonočním svátkům

09.04.2020

Během velikonočních svátků tradičně navštěvujeme rodinu a naše nejbližší. V současném období epidemie koronaviru je však nutné i nadále dodržovat mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví a respektovat přísná hygienická pravidla.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa