Občan | Pacient

2020

V České republice jsou první tři potvrzené případy nákazy koronavirem

01.03.2020

Nakažení jsou izolováni na infekčních klinikách, hygienici nyní provádí potřebná epidemiologická šetření včetně dohledávání všech osob, se kterými přišli nakažení do blízkého kontaktu.

Celý článek

Chřipková epidemie v ČR ustupuje

28.02.2020

Nejnovější údaje potvrzují, že chřipková epidemie v ČR ustupuje a má již jen regionální charakter. Nadále cirkuluje převážně virus chřipky typu A.

Celý článek

Na Ministerstvu zdravotnictví zasedla kvůli koronaviru Ústřední epidemiologická komise (uvnitř videozáznam tiskové konference)

27.02.2020

Komise projednala aktuální vývoj ohledně onemocnění koronaviru v Evropě a připravenost ČR na možné rozšíření nákazy na její území.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví schválilo investici do modernizace chirurgických oborů ve FN Hradec Králové v hodnotě 2,4 miliardy

26.02.2020

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která zajišťuje superspecializovanou a specializovanou péči v oblasti severovýchodu Čech, patří chirurgické obory k nejvýznamnějšímu segmentu poskytované zdravotní péče.

Celý článek

Vyjádření ministra Adama Vojtěcha k šíření nákazy COVID-19 v Evropě

24.02.2020

Protože počet případů zejména v severní Itálii skokově roste, svolal na čtvrtek 27. února ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Ústřední epidemiologickou komisi.

Celý článek

Vzdělávání na rezidenčních místech bude pro mladé lékaře finančně zajímavější, zejména tam, kde jich je nedostatek

24.02.2020

Ministerstvo zdravotnictví představilo novou koncepci dotací na rezidenční místa pro mladé lékaře. Má za cíl zlepšit personální situaci v regionech, kde je nedostatek lékařů a finančně podpořit mladé lékaře v průběhu specializačního vzdělávání.

Celý článek

Národní ošetřovatelské postupy přinesou sjednocení kvality ošetřovatelské péče

21.02.2020

Ministerstvo zdravotnictví připravilo ve spolupráci s Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských oborů v Brně a se zástupci poskytovatelů zdravotních služeb čtyři národní ošetřovatelské postupy, které budou sloužit sestrám v jejich práci.

Celý článek

Roadshow kampaně Studuj zdrávku pokračuje v Praze a uvádí nový spot

21.02.2020

Po Ostravě, Plzni a Hradci Králové byla další zastávkou na celorepublikové roadshow Ministerstva zdravotnictví ke kampani Studuj zdrávku také Praha.

Celý článek

Chřipková epidemie v České republice stále přetrvává

21.02.2020

V osmém kalendářním týdnu je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1 422 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje pokles o 11,2 %.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa