Občan | Pacient

2020

Počet nakažených pacientů koronavirem vzrostl na devatenáct

06.03.2020

V České republice je v karanténě devatenáct osob. Osm z nich je hospitalizováno v pražské Nemocnici Na Bulovce, sedm v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a čtyři jsou v domácí karanténě.

Celý článek

Ministr zdravotnictví jednal v Bruselu o akutní situaci spojené s šířením nového koronaviru v Evropě

06.03.2020

Ministři se shodli, že klíčové je sdílení informací, které je však efektivní pouze v případě, že se do něj zapojí všechny státy a budou sdílet veškeré dostupné informace, a to jak v rámci systémů EU, tak mezi zeměmi V4.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje všem nevýrobcům vyvážet z území ČR dezinfekci rukou

05.03.2020

Všem osobám, s výjimkou výrobců, se od 6. března 2020 zakazuje vyvážet z území České republiky všechny přípravky osobní hygieny určené na dezinfekci rukou, s výjimkou přiměřeného množství pro osobní potřebu.

Celý článek

Počet nakažených koronavirem v ČR stoupl na dvanáct

05.03.2020

Národní referenční laboratoř dnes potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již v minulých dnech, nové jsou další dva pražské případy.

Celý článek

Zákon o náhradě újmy způsobené povinným očkováním dostal ve Sněmovně zelenou a míří k podpisu prezidenta republiky

05.03.2020

Újmu na zdraví, která je důsledkem podstoupení povinného očkování, odčiní stát, který uložil povinnost nechat se naočkovat a tím přispět k budování kolektivní imunity populace v České republice.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pořadatelům hlásit akce s účastí nad 5000 osob

05.03.2020

Pořadatelé hromadných akcí na území České republiky s předpokládanou účastí nad 5 000 osob denně mají až do odvolání povinnost oznámit konání takové akce místně příslušné krajské hygienické stanici.

Celý článek

Testy na koronavirus v Národní referenční laboratoři potvrdily další tři pozitivní pacienty

04.03.2020

Ve dvou případech se jedná o rodinné příslušníky ženy, která již byla vyšetřena jako pozitivní v předchozích dnech. Poslední potvrzený vzorek je ten, u něhož se potvrdil koronavirus v soukromé laboratoři.

Celý článek

Národní referenční laboratoř potvrdila další dva pozitivní případy na koronavirus v ČR

03.03.2020

V České republice bylo k dnešnímu ránu otestováno celkem 236 osob, z toho bylo potvrzeno pět pozitivních nálezů. Tři pozitivní výsledky doplnily v průběhu pondělního večera další dva.

Celý článek

Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví z důvodu šíření koronaviru ruší lety z Jižní Koreje a severu Itálie

02.03.2020

Dvě z nich od 5. března ruší přímé mezinárodní lety z Koreje a ze všech letišť na území čtyř regionů v severní Itálii na všechna letiště na území České republiky. Třetí opatření zakazuje účast diváků na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s koronavirem navyšuje laboratorní kapacity

02.03.2020

Nově bude provádět diagnostiku onemocnění COVID-19 i Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Nemocnice České Budějovice, Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakultní nemocnice v Motole.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa