Občan | Pacient

2018

Roadshow k eReceptu pokračovala tentokrát v Praze

13.06.2018

V pondělí 11. června se v Lékařském domě ČSL JEP uskutečnil již sedmý odborný seminář k eReceptu pro lékaře a lékárníky, který pořádá Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Celý článek

Nová regulace poukazových zdravotnických prostředků ušetří pojištěncům stamiliony

06.06.2018

Vláda dnes schválila návrh novely zákona o veřejném zdravotním pojištění, která přináší nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz a hrazených z veřejného zdravotního pojištění.

Celý článek

Ministerská kontrola odhalila v ostravském zdravotním ústavu porušení rozpočtové kázně ve výši desítek milionů korun

01.06.2018

Ministerstvo zdravotnictví ukončilo veřejnosprávní kontrolu hospodaření s veřejnými prostředky ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě.

Celý článek

Historický úspěch dohodovacího řízení: většina poskytovatelů, včetně nemocnic, uzavřela dohody se zdravotními pojišťovnami. Zatím se nedohodli jen lékárníci.

31.05.2018

Zástupci všech třinácti skupin poskytovatelů zdravotní péče, od nemocnic, ambulantních specialistů až po domácí péči, uzavřeli dohody se zdravotními pojišťovnami o úhradách na příští rok. Vyslyšeli tak apel ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Celý článek

Protikuřácký zákon slaví první rok účinnosti. Za tu dobu prokazatelně klesl počet kuřáků.

31.05.2018

Výsledky výzkumu Státního zdravotního ústavu o spotřebě tabáku v české dospělé populaci ve věku 15 let a více za rok 2017 ukazují, že počet kuřáků za poslední rok prokazatelně klesl.

Celý článek

Projekt Ukrajina je jedno z řešení personální krize ve zdravotnictví, shodli se premiér Babiš a ministr Vojtěch se zástupci krajů

29.05.2018

Projekt Ukrajina by se měl opět rozběhnout v nejbližší době, vše nyní záleží jen na administrativních úkonech na jednotlivých resortech.

Celý článek

Zubaři v odlehlých oblastech mohou žádat o dotace. Ministerstvo na to vyčlení 100 miliónů korun.

28.05.2018

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo dotační program pro zubní lékaře v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb. Stomatologové mohou do konce roku 2021 žádat o příspěvek až do výše 1,2 milionu Kč.

Celý článek

Ministři Plaga a Vojtěch zmírňují „pamlskovou vyhlášku“

24.05.2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky.

Celý článek

Premiér a ministr zdravotnictví jednali se zástupci nemocnic a pojišťoven o personální stabilizaci zdravotnictví

24.05.2018

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jednali se zástupci všech českých nemocnic a zdravotních pojišťoven o personální stabilizaci českého zdravotnictví.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa