Portál kvality a bezpečí

Den zdraví v Nemocnici Jihlava

Prevence je základ. Jihlavská nemocnice proto připravila již tradiční Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce. Poradí Vám i s očkováním proti klíšťové encefalitidě.

„Touto akcí chceme upozornit na důležitost prevence a odpovědnost každého z nás za své zdraví. Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné, a to by si lidé měli uvědomit,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Jarmila Cmuntová. 

V modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice, budou připraveni zdravotničtí pracovníci budou kuřákům měřit oxid uhličitý v plicích a současně s nabídkou pomoci v Poradně pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité. Měřit se bude také hodnota glykémie. Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu. Na místě bude také VZP informovat o preventivních programech. Pracovníci z Centra pro zdravotně postižené Kraje Vysočina poradí s výběrem kompenzačních pomůcek pro vás i blízké. Poradí též s očkováním proti klíšťové encefalitidě, novinkou je poradenství Revma ligy. Mamografické vyšetření bude přístupné bez žádanky.

Všechny úkony budou zdarma.

Informace o stránce

Publikováno: 04.11.2019

Poslední úprava: 04.11.2019, 15:29