Občan | Pacient

Fakultní nemocnice v Plzni má nový urgentní příjem za 100 milionů korun


Ve středu 9. října byl slavnostně otevřen nový urgentní příjem FN Plzeň. Slavnostního otevření se zúčastnili předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Téměř 100 milionová investice je jedním z největších projektů Fakultní nemocnice Plzeň tomto roce. Rekonstrukce původního centrálního příjmu započala v listopadu 2017 a probíhala v plném provozu. Díky novému urgentnímu příjmu byl navýšený počet ambulancí, zvětšily se čekárny, rozšířily se chodby, k dispozici je zcela nový observační sál s 13 akutními lůžky.

Premiér vlády ČR Andrej Babiš dodává: „Jsem velmi rád, že se Fakultní nemocnici Plzeň podařilo vybudovat urgentní příjem takového rozsahu. Multidisciplinární tým kvalifikovaných odborníků má k dispozici komfortní pracoviště s moderními diagnostickými přístroji a pacienti celého regionu mají jistotu dostupné zdravotní služby 24 hodin denně 7 dnů v týdnu v té nejvyšší kvalitě.“

Urgentní příjem FN Plzeň je jediným svého druhu v Plzeňském kraji. V nepřetržitém provozu je zde poskytována akutní zdravotnická péče pacientům s interním, kardiologickým, chirurgickým a neurologickým onemocněním, samozřejmou součástí je také traumatologická ambulance. Ročně je zde ošetřeno více než 55 000 pacientů.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připomíná: „Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou koncepci urgentní péče v České republice a naším cílem je, aby měla urgentní péče jasnou strukturu a standardy. Vytvoříme státem garantovanou síť urgentních příjmů v okresních a krajských městech. Navíc úhradová vyhláška pro příští rok počítá s významnou finanční injekcí pro urgentní péči, a to téměř 2 miliardy korun. Nový urgentní příjem ve Fakultní nemocnici Plzeň je samozřejmě součástí této koncepce a jsem velmi rád, že pacienti na jihozápadě Čech mají k dispozici moderní pracoviště evropského formátu.“

Tisková zpráva FN Plzeň

 

Přílohy

Nástroje stránky

Informace o stránce

Publikováno: 10.10.2019

Poslední úprava: 10.10.2019, 19:31