Občan | Pacient

Novinky

Současnou síť Center duševního zdraví doplní další čtyři

04. 12. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři - v Jihlavě, v pražském Podskalí, v Táboře a v Psychiatrické nemocnici v Brně.

Celý článek

Velký bilanční rozhovor s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem pro Zdravotnický deník

03. 12. 2019 | Tiskové centrum / Lidé MZ v médiích

V pátek 13. prosince to budou přesně dva roky, co Adam Vojtěch usedl do křesla ministra zdravotnictví. Při této příležitosti poskytl velký bilanční rozhovor portálu Zdravotnický deník.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví připravilo nový koncept adiktologických ambulancí

27. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Plán ministerstva počítá s vybudováním páteřní sítě adiktologických ambulancí napříč republikou. Cílem je zajistit stabilní dostupnost specializovaných služeb pro klienty a pacienty se závislostním chováním.

Celý článek

Legálních návykové látky jsou u nás stále příliš dostupné dětem i mladistvým, shodli se experti na konferenci alkohol a tabák v ČR

27. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Na letošní konferenci vystoupili zahraniční experti ze Světové zdravotnické organizace, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, Centra pro tabák v Heidelbergu i domácí odborníci.

Celý článek

Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu

27. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Odškodnění by mělo nahrazovat ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, zdraví nebo domácnost a rovněž zahrnuje duševní útrapy rodičů. Bude se týkat jak závažných případů, kdy má očkovaný trvalé následky, tak situace, kdy zemře.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s WHO zvyšuje kvalitu péče o lidi s duševním onemocněním a spouští edukační program

26. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) realizovalo Ministerstvo zdravotnictví vzdělávací program v psychiatrických nemocnicích zaměřený na snížení míry užití omezovacích prostředků a představilo českou mutaci e-trainingu.

Celý článek

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v Kodani zúčastnil OECD fóra ke zdravotnictví a jednal s dánským ministrem zdravotnictví

22. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

V rámci své dvoudenní pracovní cesty jednal ministr Adam Vojtěch také se s ředitelem WHO pro Evropu Hansem Klugem a navštívil Steno Diabetes Center.

Celý článek

Vláda schválila Strategický rámec Zdraví 2030

19. 11. 2019 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2019

Strategický dokument Zdraví 2030 řeší, jak má být zdraví české populace rozvíjeno, věnuje se faktorům, kterého ho ovlivňují, a navrhuje také řešení.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa